Tanie przeprowadzki Warszawa
Ułatwiamy przeprowadzki
home
home
kartony
kartony do przeprowadzki
folie
folie stretch, bąbelkowe
sprzet do przeprowadzki
wynajmij sprzęt do przeprowadzki
kontakt
kartony do przeprowadzki - kontakt

 

 

 

Wszystko co niezbędne do przeprowadzki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od czego zacząć przeprowadzkę? Jaką firmę wybrać? Co zrobić, by nasza przeprowadzka przebiegła sprawnie i nie była droższa niż to konieczne?

 

Postaramy się przedstawić Państwu w możliwie prosty i przystępny sposób odpowiedzi na te oraz inne pytania związane z relokacją mienia. Mamy nadzieję, że nasz Poradnik przeprowadzkowy pomoże Wam uniknąć błędów i problemów, na które często napotyka człowiek, gdy staje przed "wyzwaniem" jakim jest przeprowadzka. A więc, zaczynamy!

 

Co zlecimy firmie przeprowadzkowej, a co możemy zrobić sami

 

Decyzja o tym, co zrobimy sami, a co zostawimy firmie przeprowadzkowej ma znaczący wpływ na cenę i czas trwania samej przeprowadzki. Im lepiej się przygotujemy i więcej sami zrobimy, tym sprawniej przebiegnie sama przeprowadzka i tym mniej nas będzie kosztować.

Jakie czynności możemy zlecić firmie przeprowadzkowej?

 • demontaż oraz montaż mebli, jeśli zaistnieje taka potrzeba
 • przygotowanie (odpowiednie zabezpieczenie) mebli oraz sprzętu AGD, RTV i sprzętu komputerowego do transportu (do zabezpieczenia używamy odpowiednich materiałów, które każda firma przeprowadzkowa powinna posiadać w swym asortymencie)
 • załadunek i rozładunek mienia (w razie potrzeby można się tutaj posłużyć róznego rodzaju sprzętem ułatwiającym relokację mienia, na przykład róznego rodzaju wózkami, pasami transportowymi, itp.)

Jakie czynności związane z przeprowadzką możemy wykonać sami?

 • pakowanie rzeczy osobistych do kartonów
 • pakowanie szczególnie cennych drobiazgów (jest zalecane, aby szczególnie cenne przedmioty i drobiazgi spakować samemu i przewieźć we własnym zakresie)
 • dokonanie selekcji mienia (przeprowadzka to dobra okazja, aby przyjrzeć się dokładnie posiadanym rzeczom i dokonać selekcji, pozbyć się różnego rodzaju balastu, w który obrastamy przez lata)

 

Termin przeprowadzki

 

Zaczynamy oczywiście od ustalenia terminu przeprowadzki. Możemy wybrać dzień powszedni albo weekend. Jeśli chodzi o weekend, to raczej skoncentrujmy się na sobocie, gdyż przeprowadzka w niedzielę lub dzień świąteczny będzie nas kosztować znacznie więcej (cena może wzrosnąć nawet o 100%).

Termin sobotni z uwagi na jego "atrakcyjność" trzeba rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem, najlepiej około dwóch tygodni wcześniej. Znacznie łatwiej zarezerwować termin w dzień powszedni, jednak wtedy musimy wziąć kilka godzin wolnego z pracy, a przy większych przeprowadzkach nawet cały dzień.

Wybierając godzinę przeprowadzki należy wziąć pod uwagę przewidywany czas jej trwania. W oszacowaniu czasu trwania całej przeprowadzki pomoże Państwu doświadczony konsultant firmy przeprowadzkowej (patrz Wycena przeprowadzki ).

Najlepsza pora na rozpoczęcie przeprowadzki to godziny ranne - 8:00 bądź 9:00, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku. Zaczynając około godziny 9:00 unikniemy porannego korka na klatce schodowej, trudności ze złapaniem windy i może nawet kłótni ze spieszącymi się do pracy sąsiadami :-). Pod blokiem znacznie też łatwiej o miejsce do zaparkowani samochodu, gdy większość mieszkańców wyjedzie do pracy.

Zaczynając przeprowadzkę rano, mamy pewność, że nawet przy pewnym "poślizgu" zdołamy wszystko doprowadzić do końca tego samego dnia.

 

 

Wycena przeprowadzki

 

Wyceny przeprowadzki można dokonać telefonicznie ale jeśli jest to większa przeprowadzka, to najlepiej dokonać wyceny osobistej. Pracownik firmy przeprowadzkowej przyjedzie do Państwa w ustalonym terminie, dokona oględzin i sporządzi protokół przeprowadzki, na podstawie którego wykonana zostanie usługa. W protokole znajdą się wszystkie czynności, warunki oraz materiały niezbędne do wykonania usługi. Wycena osobista pozwala obu stronom uniknąć niespodzianek w dniu przeprowadzki. Firma wie, czego ma się spodziewać, jaki sprzęt i materiały materiały będą niezbędne, aby dokonać bezpiecznej relokacji mienia, a klient otrzyma konkretną cenę usługi zamiast tzw. "widełek cenowych". Korzyści z osobistej wyceny mają obie strony. Przy tym należy dodać, że wycena jest bezpłatna i do niczego Państwa nie zobowiązuje.

Zanim zadzwonisz do firmy przeprowadzkowej przygotuj sobie odpowiedzi na kilka pytań, które pozwolą ocenić zakres i wielkość przewidywanych prac, a co za tym idzie, cenę usługi. Najlepiej zrób sobie małą listę, którą możesz się posłużyć także wysyłając e-maila z zapytaniem o cenę przeprowadzki.

Oto kilka spraw, o które zapyta nas pracownik firmy przeprowadzkowej podczas wyceny przeprowadzki:

 • lokalizacja miejsca startowego i miejsca docelowego (dokładne adresy)
 • z którego piętra i czy jest winda (osobowa / towarowa)
 • na które piętro i czy jest winda (osobowa / towarowa)
 • ewentualne utrudnienia, które napotkamy w lokalizacji startowej i docelowej (np. długie podejście, brak podjazdu pod klatkę, strome schody, itp.)
 • rzeczy, które na pewno nie zmieszczą się do windy
 • meble i inne przedmioty ponadgabarytowe (np. szafa pancerna, sejf, pianino)
 • rzeczy wymagające specjalnego traktowania (delikatne przedmioty, RTV, szkło, antyki, itp.)
 • czy sprzęt RTV i sprzęt komputerowy posiada oryginalne opakowania
 • pakowanie - klient we własnym zakresie czy firma przeprowadzkowa (chodzi tu o pakowanie mienia do kartonów)
 • czy potrzebne są materiały do pakowania (kartony, inne pojemniki, garderoby przenośne, folie, itp.)
 • jakieś szczególne wymagania dotyczące wykonania usługi (np. niektóre firmy wymagają, aby przeprowadzka nie kolidowała z ich działaniem w żaden sposób i wszystkie prace relokacyjne należy przeprowadzić w godzinach wolnych, np. w nocy)

 

 

Pakowanie

 

Istota pakowania polega na takim zabezpieczeniu przewożonych przedmiotów, aby dotarły w całości i bez szwanku do miejsca przeznaczenia.

Oryginalne opakowania sprzętu RTV oraz sprzętu komputerowego najlepiej zabezpieczą Twój sprzęt podczas transportu. Jeśli posiadasz oryginalne kartony i opakowania, wskazane jest ich użycie.

Pakując rzeczy do kartonów należy brać pod uwagę, że ktoś je musi podnieść :-) Zdarzało się, że klient ustawiał sobie na środku salonu wielki karton po telewizorze po czym wrzucał do niego wszystko, co mu wpadło w ręce, od książek, poprzez naczynia, na żywych roślinach kończąc. Efekt był taki, że dwóch ludzi nie bardzo było w stanie podnieść ów karton, a we czwórkę nawet nie próbowali, bo dno by z pewnścią nie wytrzymało :-) Wszystko trzeba było pakować od początku...

Naczynia i przedmioty szklane pakujemy w specjalny papier do szkła, owijając dokładnie i ciasno układając w kartonie/pojemniku.

Książki należy pakować do średniej wielkości kartonów. Jeśli dysponujemy tylko większymi kartonami, możemy je wypełnić do 3/4 pojemności, a na wierzch położyć lżejsze rzeczy, tak żeby karton nie był zbyt ciężki ale wypełniony po brzegi.

Rzeźby i inne nieforemne przedmioty pakujemy do odpowiedniej wielkości kartonów, do których wsypujemy wypełniacze (mogą być np. styropianowe) tak, żeby uniemożliwić przedmiotom jakikolwiek ruch.

 

 

 
Designed by: atoga